Porady

Jak należy czyścić konglomerat kwarcowy zwany również jako kwarcogranit?

Powierzchnie blatów, schodów z kwarcogranitu nie boją się plam ani zacieków. W celu przeprowadzenia normalnej konserwacji należy używać wilgotnej ściereczki i środka czyszczącego o neutralnym odczynie, na bazie alkoholu, jak na przykład zwykły płyn do naczyń lub specjalny produkt do czyszczenia powierzchni marmurowych.

Czy można kroić bezpośrednio na blatach kuchennych z kwarcogranitu?

Blaty z konglomeratu kwarcowego czyli kwarcogranity są odporne na zarysowania, wgniecenia i pęknięcia. Aby utrzymać ich wygląd w niezmiennym stanie, zalecamy nie stosować noży i ostrzy bezpośrednio na blacie, lecz korzystać w desek do krojenia.

Co się stanie z blatami kuchennymi z kwarcogranitu jeżeli wyleję sok z cytryny czy kawę?

Blaty kuchenne z kwarcogranitu są materiałami bardzo zbitymi, nie wchłaniają cieczy i są odporne na działanie kwasów. Bezpośredni kontakt z kawą, winem, sokiem z cytryny, oliwą, octem, kosmetykami do makijażu i wieloma innymi produktami codziennego użytku nie niszczy ich powierzchni.

Czy można kłaść gorące garnki na blatach kuchennych z kwarcogranitu?

Zlecamy unikania kontaktu ze źródłami ciepła, takimi jak garnki bezpośrednio zdjęte z ognia, kawiarki, żelazka i otwarty ogień. Należy zawsze używać podkładek pod garnki lub innych podkładek odpornych na wysokie temperatury.

Czy możemy stawić garnki na blatach granitowych?

Granit jest materiałem ognioodpornym, kontakt bezpośredni z gorącym garnkiem nie niszczy powierzchni blatów z kamienia naturalnego.

Czy mogę samemu zamontować blaty kuchenne?

Oczywiście nasza firma docina blaty pod indywidualny wymiar, należy dostarczyć nam dokładny wymiar blatów lub szablon, wymiar otworu pod płytę indukcyjną oraz dostarczyć zlewozmywak. Należy jednak pamiętać by blaty kuchenne montowane były przez osoby wyspecjalizowane. Aby wymiary były dokładne możesz zlecić naszej firmie obmiar.

Czy są dostępne inne kolory granitów, marmurów niż pokazane są na waszej stronie?

Staramy się wyszukiwać atrakcyjne materiały w korzystnej cenie. Jeżeli jesteś zainteresowany kamieniem którego nie ma na naszej stronie- zapytaj nas a my uzyskamy go dla ciebie.